رفع ایراد بطری – صدفی شدن

pet-sadafi

شرح ایراد:

در قسمت­هایی از بطری که بیشتر کشیده می­ شود، نواحی سفیدی مشاهده می­ شود (برای مثال پایه­ ها در بطری­های پایه پنج پر) که نباید آن را با ظاهر کدر یا ابرمانند اشتباه بگیرید.

 

علت بروز:

i.     پریفرم بیش از حد سرد است.

ii.     پریفرم بیش از حد کشیده شده است.

 

دلیل:

i.

۱)     (TS) تنظیمات دمای لامپ به طور کلی پایین است.

۲)     (SS) زمان نگهدارنده و / یا زمان خنک­ کاری خیلی طولانی است.

ii.     زمانی که پریفرم به زوایای دورتر کشیده شود، خیلی نازک می­ شود.

 

راه حل:

i.

۱)     (TS) حرارت دهی را با اضافه کردن در صدی به تمام لامپ­ ها افزایش دهید. برای خنک نگه داشتن دیواره بیرونی تهویه هوای آون را افزایش دهید.

۲)     زمان نگهدارنده و/ یا زمان خنک­ کاری را ۰٫۵ ثانیه کاهش دهید.

ii.

۱)     مطمئن شوید که راهگاه در مرکز قرار دارد.

۲)     مطمئن شوید که اختلاف ضخامت دیواره­های پریفرم کمتر از ۰٫۱۵ میلی متر است.

۳)     (TS) با گرمتر کردن نواحی مجاور قسمت­های نازک شده، مواد را به سمت این نواحی هدایت کنید همچنین حرارت را در قسمت­های نازک شده کاهش دهید.

۴)     (SS) سمبه تهویه را طوری تغییر دهید که نواحی نازک شده را خنک­ تر و درنتیجه ضخامت آن نواحی در بطری را افزایش دهد و استرس سفید­کنندگی کمتر اتفاق بیافتد..

 

 توضیحات بیشتر:

مرواریدی (صدفی) شدن همیشه در داخل اتفاق می­ افتد در حالیکه کدری ( سفیدک) همیشه در بیرون بطری مشاهده می­ شود. اگر نتوانستید تفاوت این دو را تشخیص دهید، بطری را برش زده و قطعه برش داده شده را بکشید، اگر با کشیده شدن، این ایراد مشاهده می­ شود، می­ توانید مطمئن شوید که مرواریدی (صدفی) شدن اتفاق افتاده است.

میزان کشده شدن پریفرم به سمت نواحی دورتر، با دمای داخل پریفرم ارتباط دارد.

یک حد مطلق حداقل ۰٫۰۵ میلی متری برای ضخامت دیواره بطری وجود دارد. زمانی که پریفرم باد می­ شود، کرنش سختی اتفاق می­ افتد و دما نیز کاهش می­ بابد. در برخی نقاط که نرخ کشش بالاتر است ساختار­های مولکولی از یکدیگر جدا شده و استرس سفید­کنندگی ایجاد می شود.

طراحی نشان می­ دهد که برای یک کشش مناسب چه دمای فرایندی نیاز است.

مهمترین پارامتر، نسبت باد شدن یا کشش است که از ضرب نسبت کشش حلقه داخلی در نسبت کشش محوری بدست می­ آید. برای رسیدن به نسبت کششی با مقادیر بالاتر از ۱۲ نیاز است که دمای پریفرم (به خصوص در داخل پریفرم که بیشتر کشیده می­ شود) بالاتر باشد. درحالیکه استفاده از پریفرمی که در دمای پایین­تر فرایند می­ شود، باعث تولید بطری با کارایی بهتر می­ شود، اما می­توان از یک پریفرم با دمای بالاتر و با نرخ کشش بیشتر نبز بطری با عملکرد مناسبی بدست آورد.

زمانی که بطری با ایراد مرواریدی (صدفی) را مشاهده کردید، ابتدا تشخیص دهید که بطری خیلی نازک شده و یا خیلی سرد است. اگر خیلی سرد بود، افزایش دما مشکل را رفع خواهد کرد و اگر خیلی نازک بود مواد را از سایر قسمت­ها به ناحیه ی که تنش سفید­کنندگی اتفاق افتاده است، حرکت دهید.

در مرکز بودن راهگاه نیز حیاتی است. خارج بودن راهگاه از مرکز باعث نازک شدن یک سمت بطری می­ گردد.

در فرایند تک­ مرحله ­ای به طور معمول دمای داخلی پریفرم از دمای خارجی آن بیشتر است به این دلیل که بخش خارجی پریفرم نسبت به داخل آن وسعت بیشتری داشته و بهتر خنک می­ شود و معمولاً محدودیت خنک­ کاری در کویته کمتر از سمبه است. چهارمین توصیه از راه حل دوم، از این مورد گرفته شده است.

کاهش دمای داخلی پریفرم در مناطقی که ایراد مروارید شدگی (صدفی شدن) اتفاق می ­افتد، اثر معکوس دارد. این کاهش تنها در مناطق ضخیم­تر و جهت انتقال مواد به مناطق نازک­تر مؤثر است.